Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Anna Brzechowska-Rębisz o ruchu turystycznym na Podkarpaciu

27 lis · 09:44
Anna Brzechowska-Rębisz o ruchu turystycznym na Podkarpaciu

Ruch turystyczny na Podkarpaciu powoli się odbudowuje – wskazują badania Urzędu Statystycznego. W ubiegłym roku spadł on do poziomu z roku 2011. Pierwsze półrocze tego roku porównujemy do pierwszego półrocza roku ubiegłego. A wtedy był lockdown – nie było turystyki. Więc oczywiste jest, że w tym roku zaliczyliśmy wzrost – mówi Anna Brzechowska-Rębisz gość Polskiego Radia Rzeszów.

Dyrektor biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej uważa, że trzeba włożyć wiele wysiłku w promocję podkarpackiej turystyki i tonuje zbytni optymizm. Jak dodaje, czeka na podsumowanie sezonu wakacyjnego, a te dane wraz z innymi dotyczącymi ruchu turystycznego i wizerunku podkarpackiej turystyki będą dostępne w grudniu.

Już dziś wiadomo, które miejsca są najpopularniejsze. To jak zwykle Bieszczady, w tym Solina, Bieszczadzka Kolejka Leśna, Rzeszów i Sanok. Natomiast jeśli chodzi o rozpoznawalność naszych atrakcji, to najpopularniejsza jest zapora wodna w Solinie, na drugim miejscu jest Bieszczadzki Park Narodowy, na trzecim Zamek w Łańcucie, potem Bieszczadzka Kolejka Leśna i Zamek w Krasiczynie – wylicza nasz gość.

Badania pokazują też, że odwiedzający nasz region najchętniej wybierają na Podkarpaciu turystykę aktywną i to właśnie w nią województwo powinno inwestować najwięcej.

Z gościem dnia rozmawia Szymon Taranda.

--:--
--:--

Fot. Szymon Taranda

27 listopada ·  09:44

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez