Wiadomości

Autobus ciepła wrócił do zajezdni. Wydał ponad 10 tysięcy posiłków

18 mar · 15:00
Autobus ciepła wrócił do zajezdni. Wydał ponad 10 tysięcy posiłków

Autobus ciepła, który kursował ulicami Rzeszowa i rozwoził potrzebującym posiłki zakończył swoją misję i wrócił do zajezdni. W mijającym sezonie zimowym wydano prawie 10 tysięcy 200 posiłków. Autobus zatrzymywał się w czterech miejscach: przy Zarządzie Transportu Miejskiego przy ul. Trembeckiego 3, przy kościele Matki Bożej Różańcowej przy ul. Orlej 17, obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu i przy Parku Papieskim. Organizatorom akcji udało się nakarmić ponad 5 tysięcy osób.

Autobus ciepła to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przypomina, że w Rzeszowie z darmowych ciepłych posiłków mogą korzystać potrzebujący przez cały rok w kuchni albertyńskiej przy ul. Jana Styki 21. Działa tu także schronisko, które dysponuje 80 miejscami oraz noclegownią. Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc, jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.

fot. archiwum

18 marca ·  15:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez