Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Bartosz Opaliński o bezpłatnych poradach prawnych

24 lut · 09:13
Bartosz Opaliński o bezpłatnych poradach prawnych

Mimo pandemii nie maleje liczba osób zgłaszających się po bezpłatną poradę prawną i psychologiczną w czasie trwającego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Celem wydarzenia nie jest rozwiązanie problemu, a wskazanie, gdzie należy się udać, by sprawę załatwić lub uzyskać pomoc.

Z porad można korzystać m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych w całym kraju i naszym regionie. Jak podkreśla Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie Bartosz Opaliński – radcowie prawni od kilku lat pomagają również w sprawach karnych i mają takie same uprawnienia jak adwokaci, dlatego można się do nich zgłaszać w każdej sprawie.

Mieszkańcy regionu od dwóch dni korzystają z tej pomocy, zgłaszają się m.in. z przypadkami przemocy domowej, ale coraz częściej padają ofiara oszustów internetowych.

Z powodu pandemii porady udzielane są telefonicznie, ale w trudnych sprawach organizowane są spotkania w cztery oczy. Wykaz punktów, gdzie można zgłosić się po poradę, jest dostępny na stronie Funduszu Sprawiedliwości lub stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Rozmowę poprowadziła Małgorzata Iwanicka:

--:--
--:--

Fot. archiwum

24 lutego ·  09:13

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez