Wiadomości
BIESZCZADY

Bieg lotników

21 lut · 16:05
Bieg lotników

Andżelika Szyszka z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Bogusław Gracz z Nordiclife wygrali najważniejsze kategorie 36. Bieszczadzkiego Biegu Lotników. Zwyciężyli odpowiednia na 10 i 20 km. Zawody rozegrano na trasach narciarskich w Ustjanowej koło Ustrzyk Dolnych.

Bieszczadzki Bieg Lotników to największa impreza narciarstwa biegowego na Podkarpaciu. Wczoraj startowały dzieci i juniorzy, dziś seniorzy. Poza głównym biegiem rozegrano także bieg o Puchar Stanisława Nahajowskiego — trasy Pod Żukowem w Ustjanowej noszą jego imię. Był popularyzatorem narciarstwa biegowego — prezesem Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego, twórcą i komandorem Biegu Lotników. Zginął w wypadku 6 lat temu, przygotowując trasy do sezonu.

Tegoroczna edycja biegu miała nieco zmienioną formę. Ze względów epidemiologicznych rozdzielono zawody na więcej biegów. Wystartowało łączne blisko 300 sportowców z wielu miejsc w Polsce — od Cisnej po Szczecin. Zwycięzca głównego biegu Bogusław Gracz przyjechał z podhalańskiego Zębu wsi, z której pochodzi Kamil Stoch.

Na miejscu był Janusz Jaracz:

--:--
--:--

Fot. Janusz Jaracz

21 lutego ·  16:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez