Wiadomości

Bieszczadzkie pogotowie przekazało na Ukrainę karetkę wyposażoną m.in. w defibrylator

11 lut · 18:04
Bieszczadzkie pogotowie przekazało na Ukrainę karetkę wyposażoną m.in. w defibrylator

Kolejny medyczny dar dla Ukrainy z Podkarpacia. Karetkę marki Volkswagen Crafter wyposażoną m.in. w defibrylator przekazało Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe swojemu lwowskiemu odpowiednikowi. Pojazd odebrał w Sanoku wicedyrektor pogotowia we Lwowie Jarema Kaczmar. Jak mówił, to dar dla walczących na wschodzie Ukrainy, chociaż nie jest jeszcze pewien, czy trafi tam auto z Sanoka, czy zostanie przekazane inne.

W uroczystości wziął udział m.in. szef kancelarii premiera, były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który podkreślał, że nasz sąsiad potrzebuje nie tylko wsparcia militarnego i politycznego, ale także tego typu darów i zaangażowania społeczeństwa, fundacji oraz pojedynczych osób.

W karetce znalazło się też miejsce na bardzo potrzebne na Ukrainie agregaty prądotwórcze. Jeden ufundowali pracownicy bieszczadzkiego pogotowia. Drugi to dar gminy Bukowsko, która uzyskała go od partnera z Francji. Kolejny agregat pojedzie z delegacją Bukowska do gminy Rudki. Ma być ona partnerem podkarpackiego samorządu m.in. w inwestycjach finansowanych z funduszy unijnych.

fot. Janusz Jaracz

11 lutego ·  18:04

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez