Wiadomości
RZESZÓW

Biznesmeni zatrzymani przez rzeszowskie CBA

27 wrz · 16:30
Biznesmeni zatrzymani przez rzeszowskie CBA

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego  zatrzymali pod zarzutem płatnej protekcji trzech przedsiębiorców z Warszawy i okolic. Według CBA podejrzani wręczali w 2020 roku łapówki w kwotach od 50 do 100 tysięcy euro członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu różnych spraw w zamian za korzyści majątkowe. Chodziło np. o uniknięcie odpowiedzialności karnej w związku z prowadzonymi postępowaniami i wydanie decyzji związanej z planowaną budową drogi szybkiego ruchu.

Dotychczasowe ustalenia śledczych wskazują, że grupa przyjęła korzyści majątkowe w wysokości czterech milionów złotych. Aktualnie w sprawie występuje 20 podejrzanych.

Dodatkowo zarzuty płatnej protekcji ogłoszono dwóm innym osobom, w tym jednej przebywającej w zakładzie karnym Funkcjonariusze Delegatury CBA w Rzeszowie prowadzą śledztwo w tej sprawie wspólnie ze Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej.


Fot. archiwum

27 września ·  16:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez