Wiadomości

Służby rozbiły grupę przestępczą i zamknęły nielegalną fabrykę papierosów

13 maj · 07:01
Służby rozbiły grupę przestępczą i zamknęły nielegalną fabrykę papierosów

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) i policjanci z Kielc rozbili zorganizowaną grupę przestępczą oraz zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów.

· Fabryka mogła produkować ok. miliona papierosów dziennie.
· Zabezpieczono ok. milion papierosów i ponad 3 tony krajanki tytoniowej.
· Zatrzymano 5 osób.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy podkarpackiej KAS, Zarządu w Rzeszowie CBŚP oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów w hali magazynowej w woj. świętokrzyskim.

Podczas akcji w powiecie kieleckim zatrzymano 5 osób. W hali i innych obiektach zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, ok. milion sztuk papierosów i ponad 3 tony krajanki tytoniowej. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy i wymaganej dokumentacji. Przejęto także komponenty niezbędne do produkcji papierosów. Urządzenia wchodzące w skład linii technologicznej do produkcji papierosów warte są ponad milion zł. Zabezpieczone wyroby akcyzowe, gdyby trafiły do sprzedaży, naraziłyby Skarb Państwa na straty blisko 4,8 mln zł.
Prokuratura Rejonowa Kielce-Wchód w Kielcach przedstawiła zatrzymanym osobom (w wieku od 32 do 57 lat) zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i popełnienia przestępstw karnych-skarbowych. Sąd Rejonowy w Kielcach aresztował zatrzymanych na 3 miesiące. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Materiały: KAS

13 maja ·  07:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez