Wiadomości
TARNOBRZEG

Centrum Natura 2000 w Tarnobrzegu wydało kalendarz

5 sty · 15:33
Centrum Natura 2000 w Tarnobrzegu wydało kalendarz

Fot. Wanda Piasek

Popularyzacja rozbudowanej siedziby Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu jest główną przesłanką wydanego przez tę placówkę kalendarza.

Przestronny obiekt z nowymi ekspozycjami przyrodniczymi został uruchomiony tuż przed wybuchem epidemii koronawirusa więc  w niedługim czasie musiał być zamknięty. Jego działalność była wznowiona okresowo latem ubiegłego roku. Tarnobrzeskie centrum edukacji przyrodniczej w nowej odsłonie, nie miało więc okazji zaprezentować swojej wzbogaconej oferty na szerszą skalę.  Stąd pomysł na tegoroczny kalendarz, którego poszczególne karty miesiąca ilustrują okazałe zbiory ale też działalność Centrum.  Nieczynna dla zwiedzających placówka wymaga jednak stałego nadzoru i utrzymania ze względu na znajdujące się tam akwaria, terraria, ptaki oraz bogatą roślinność.

Jak podkreśla kierownik tarnobrzeskiego muzeum przyrodniczego Konrad Niedźwiedź, obiekt jest przygotowany do otwarcia w każdej chwili. Tymczasem  jego nową odsłonę można zobaczyć właśnie na kartach kalendarza, który jest zaopatrzony również w zdjęcia z wycieczek edukacyjnych, ciekawostki i opisy przyrodnicze. Nakład 250 egzemplarzy tej publikacji zostanie rozprowadzony nieodpłatnie do placówk oświatowych na terenie miasta.

Relacja Wandy Piasek:

--:--
--:--
5 stycznia ·  15:33

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez