Wiadomości
TARNOBRZEG

Centrum Symulacji w Tarnobrzegu

22 lip · 15:00
Centrum Symulacji w Tarnobrzegu

Prawie 2 i poł miliona złotych kosztowało Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które wzbogaciło infrastrukturę Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu.

Kilka nowocześnie wyposażonych pomieszczeń zostało wyposażonych w sprzęt, który znajduje się w autentycznych salach szpitalnych. Są tu m.in. innowacyjne trenażery, fantomy pacjentów i różnych części ludzkiego ciała oraz „oddychające” symulatory. Jak powiedziała Grażyna Rożek – prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych tarnobrzeskiej, uczelnia dzięki centrum, znacznie udoskonali proces kształcenia na kierunku pielęgniarstwo. Studenci będą mieli możliwość doświadczania konkretnych sytuacji i  sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Dzięki  możliwości wielokrotnego powtarzania czynności i zabiegów będą mogli do perfekcji opanować poszczególne procedury medyczne.

Wszystkie zajęcia będą nagrywane, a potem omawiane z prowadzącymi, co pozwoli na natychmiastowe wychwytywanie błędów.

Centrum powstało w ramach projektu "Z symulacją medyczną w przyszłość", a uczelnia w Tarnobrzegu uzyskała ponad 2 miliony złotych unijnego dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

fot. Robert Pytka

22 lipca ·  15:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez