Wiadomości
BIESZCZADY

Ćwiczenia służb mundurowych, żołnierzy i służb ratowniczych w Polańczyku

9 cze · 18:28
Ćwiczenia służb mundurowych, żołnierzy i służb ratowniczych w Polańczyku

Służby mundurowe i ratownicze, policyjni antyterroryści oraz żołnierze z Polski i USA wzięli udział w ćwiczeniu, które odbyło się dziś na wodach Zalewu Solińskiego w okolicy bazy WOPR Polańczyku.

Trenowane było m.in. uwalnianie zakładników ze statku opanowanego przez terrorystów. Działania – ze specjalnych policyjnych łodzi RIB – prowadzili m.in. funkcjonariusze Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Ćwiczonych było również kilka epizodów związanych z ratownictwem wodnym i podwodnym – m. in. poszukiwanie przedmiotów pod wodą, praca i odkażanie nurka działającego w skażonej wodzie, a także wydobywanie i ewakuacja z tonącego pojazdu uwięzionych w nim osób.

Ćwiczenie wspierał śmigłowiec, z podwieszonymi pod nim i gotowymi do desantowania antyterrorystami. Jego organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji i CBŚP, żołnierze armii USA i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i ratownicy z bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Relacja Jerzego Pasierba.

--:--
--:--

Fot. J. Pasierb

9 czerwca ·  18:28

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez