Wiadomości

Debata o kapitale w „Pro publico bono”

18 wrz · 12:00
Debata o kapitale w „Pro publico bono”

Ponad 3 miliardy 140 milionów złotych będzie kosztował w przyszłym roku nowy program socjalny Zjednoczonej Prawicy. Na temat nowej propozycji, wynikającej z programu Polski Ład, dyskutowali uczestnicy debaty politycznej w audycji „Pro publico bono” na naszej antenie.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Chrzan poinformował, że środki na ten cel zostaną wygospodarowane dzięki zmianom w obsłudze programu 500 Plus. Zasilą one nowy projekt zawarty w projekcie ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym. Pieniądze trafią m.in. do rodzin jako dodatkowe świadczenia na 2 i 3 dziecko w rodzinie w wieku od 12 do 36 miesiąca życia.

Józef Twardowski z PSL podkreślił, że jego ugrupowanie jest za wsparciem rodzin, szczególnie tych najbiedniejszych. Natomiast Teresa Kubas – Hul z PO, wskazała, że projekt wymaga korekt uwzględniających m.in. pomoc dla dzieci adoptowanych.

Ostateczny kształt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym poznamy podczas następnego posiedzenia Sejmu, po zakończeniu prac na tym dokumentem w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Fot. gov.pl

18 września ·  12:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez