Wiadomości

Debata w Jasionce o projektach wspierających Ukrainę

30 mar · 11:24
Debata w Jasionce o projektach wspierających Ukrainę

W Jasionce odbywa się spotkanie pod nazwą „Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy”. Przedstawiciele rządów z całej Europy i Stanów Zjednoczonych dyskutują o rozwoju sieci drogowej i kolejowej w Europie Wschodniej, w tym na Podkarpaciu. - To ważne elementy wsparcia udzielanego Ukrainie - podkreślają uczestnicy spotkania.

- W ciągu roku wykonaliśmy wiele przedsięwzięć i dzięki temu ruch samochodowy i kolejowy jest ruchem bezpiecznym. Przedstawiciele rządu ukraińskiego mówili o odbudowie Ukrainy i zapotrzebowaniu na usługi firm polskich i firm z całego świata - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, dodając, że Polska będzie działać na rzecz rozbudowy sieci drogowej i kolejowej w Europie Środkowo - Wschodniej.

Czwartek jest drugim dniem spotkania „Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy”, zorganizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury RP i Międzynarodowe Forum Transportu. Biorą w nim udział przedstawiciele 23 państw z trzech kontynentów oraz trzech instytucji międzynarodowych.

Relacja Szymona Tarandy.

--:--
--:--

Po południu uczestnicy spotkania będą wizytować przejście graniczne w Korczowej.  

Fot. Marek Maśniak

30 marca ·  11:24

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez