Wiadomości

Do Kalwarii Pacławskiej zmierzają tłumy pielgrzymów

12 sie · 17:38
Do Kalwarii Pacławskiej zmierzają tłumy pielgrzymów

Tysiące pielgrzymów, głównie z Polski południowo-wschodniej, zmierza do sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, aby wziąć udział w wielkim odpuście Wniebowzięcia Matki Bożej. Jak mówi ojciec Rafał Antoszczuk w tym roku jest to wyjątkowe wydarzenie.

W tym roku przeżywamy 140 rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz 40 rocznicę kanonizacji świętego Maksymiliana Kolbego, który niejednokrotnie podczas odpustów przez wojną tu w Kalwarii bywał

Z tej okazji po raz pierwszy zaproszenie do przewodniczenia jednej odpustowej mszy św. otrzymał od franciszkanów metropolita Bambergu w Niemczech, abp Ludwig Schick, który rokrocznie pielgrzymuje do celi śmierci o. Kolbego w byłym niemieckim obozie Auschwitz.

W programie odpustu przewidziano m.in. codzienne msze święte, odsłonięcia cudownego obrazu, nabożeństwa, w tym nabożeństwo uzdrowienia, całonocne adoracje Najświętszego Sakramentu, procesje, w tym jedna ze świecami, w czasie której figura Matki Bożej jest przenoszona do kaplicy św. Rafała. Figura wróci do kościoła w dniu święta Wniebowzięcia.

Uroczystości potrwają do poniedziałku.

fot. B. Korbas

12 sierpnia ·  17:38

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez