Wiadomości
PRZEMYŚL

Dofinansowania dla przedsiębiorców

8 maj · 12:02
Dofinansowania dla przedsiębiorców

Nawet 80% dofinansowania mogą otrzymać właściciele firm z regionu przemyskiego na podnoszenie kompetencji swoich lub swoich pracowników. To oferta dla pracujących na terenie powiatów przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowski.

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłosiła właśnie nabór wniosków o dotację, będzie je można składać od 13 maja. Właściciele mikro, małych i średnich firm mogą liczyć na kwoty od 16 do 80 tys. zł., a poziom dofinansowania wynosi od 60% do 80% w zależności od wielkości firmy – informuje prezes Agencji Piotr Pyszczuk. Jak podkreśla kursów, czy szkoleń należy szukać w Bazie Usług Rozwojowych, która jest zbiorem usług szkoleniowych. Potem przedsiębiorca podpisuje z Agencją umowę o przyznaniu dofinansowania i może liczyć na bezpłatną pomoc jej doradców.

Projekt trwa do końca tego roku. Agencja wypłaciła już ponad 2 mln 700 tysięcy, a z kursów skorzystało ponad 1100 przedsiębiorców i ich pracowników. Rozpiętość szkoleń jest ogromna – od operatora dronów, przez montera i projektanta systemów energetycznych, projektowanie wnętrz, laserowe usuwanie makijażu permanentnego do USG w pediatrii.

Fot. archiwum

8 maja ·  12:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez