Wiadomości
TARNOBRZEG

Dokończenie ścianki wspinaczkowej w Tarnobrzegu

13 sty · 07:42
Dokończenie ścianki wspinaczkowej w Tarnobrzegu

Fot. Wanda Piasek

Zapoczątkowana 3 lata temu budowa ścianki wspinaczkowej w Tarnobrzegu doczekała się kontynuacji. Konstrukcja architektoniczna w stanie surowym została wzniesiona w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 roku.

II etap tej inwestycji rozpocznie się w najbliższych dniach i obejmie prace budowlane głównie wewnątrz obiektu, m.in. wykończenie ścian przed założeniem instalacji wspinaczkowj, wykonanie podłóg oraz całego zaplecza sanitarnego z szatnią. Wykonawcą robót za niespełna 2 mln zł jest ALP Extreme - Szkoła Alpinizmu z Gdańska.

Jak poinformował jej właściciel Wiesław Madejczyk, sam montaż poszczególnych elementów wspinaczkowych rozpocznie się w kwietniu lub maju i zajmie około trzech tygodni. Inwestycja o łącznej wartości prawie 2 mln 650 tys. zł (wraz z I etapem budowy) ma być zakończona w czerwcu tego roku.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podkreśla, że 18-metrowa ścianka do wspinaczki rekreacyjnej i ekspresowej będzie wielką atrakcją miasta, do którego miłośnicy tego sportu przyjadą nawet z odległych regionów Polski.

Relacja Wandy Piasek:

--:--
--:--
13 stycznia ·  07:42

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez