Wiadomości
RZESZÓW

Duża inwestycja w północno-zachodniej części Rzeszowa

23 kwi · 14:02
Duża inwestycja w północno-zachodniej części Rzeszowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło kolejną, dużą inwestycję w Rzeszowie. W północno-zachodniej części miasta powstanie nowa, 5-kilometrowa sieć kanalizacji sanitarnej. Rozwiąże problem przepustowości instalacji kanalizacyjnych, zwłaszcza w okolicach Dworzyska i osiedla Miłocin. Inwestycję rozpoczęto od budowy blisko 630 metrów kanalizacji. Prace prowadzone są na razie w rejonie ul. Miłocińskiej. Jak powiedział Mirosław Pięta, kierownik Jednostki Realizującej Projekt z rzeszowskiego MPWiK, rozpoczęta inwestycja dotyczy m.in. osiedli: Miłocin, Baranówka, Staromieście, Pogwizdów Nowy, ale także firm prowadzących działalność w strefie gospodarczej Rzeszów Dworzysko. To tereny mocno zurbanizowane i stale intensywnie rozbudowywane. MPWiK szacuje, że ilość ścieków trafiających do przepompowni przy ul. Lubelskiej może wzrosnąć nawet pięciokrotnie.

Spółka planuje budowę kolektora kanalizacji sanitarnej o średnicy 800 mm od ulicy Kolbego do istniejącej przepompowni ścieków przy ulicy Lubelskiej. Zaplanowano także wykonanie specjalnej kraty mechanicznej przed przepompownią ścieków przy ulicy Wioślarskiej.

Wartość inwestycji to ponad 9 milionów 928 tysięcy złotych brutto. Zadanie jest dofinansowane środkami Unii Europejskiej, z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Fot. A. Radochońska

23 kwietnia ·  14:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez