Wiadomości
STALOWA WOLA

Dwa nowe osiedla mieszkaniowe dzięki SIM w Stalowej Woli

13 kwi · 17:00
Dwa nowe osiedla mieszkaniowe dzięki SIM w Stalowej Woli

Do 2025 roku w Stalowej Woli powstanie dwa osiedla mieszkaniowe. Wybuduje je nowo powstała spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, w skład której wchodzi między innymi miasto oraz partner publiczny Krajowy Zasób Nieruchomości.

Cały projekt kosztować będzie 350 milionów złotych. Na nowych osiedlach zamieszka 1250 osób. Prezydent miasta Lucjusz Nabereżny podkreślił, że ten projekt będzie miał kluczowe znaczenie dla gospodarki miasta. Jego zdaniem nie będzie rozwoju bez pracowników, którzy swoje miejsce znajdą w Stalowej Woli. Projekt został dobrze przygotowany pod względem finansowym. Spółka na to zadanie inwestycyjne ma zagwarantowane środki finansowe z bezzwrotnych dotacji z funduszu dopłat, z funduszu rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz z preferencyjnego kredytu.

Prace przy budowie osiedla mają rozpocząć się w połowie przyszłego roku. Będą to niedrogie funkcjonalne mieszkania. Pierwsi mieszkańcy mają wprowadzić się w 2023, a zakończenie całego przedsięwzięcia przewidziane jest na 2025 rok.

13 kwietnia ·  17:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez