Wiadomości
SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI

Dzień Francuski w Sędziszowie Małopolskim

23 mar · 16:15
Dzień Francuski w Sędziszowie Małopolskim

W Sędziszowie Małopolskim dzisiaj Dzień Francuski, którego celem jest promocja kultury francuskiej i podkreślenie związków miasta z Francją. Pomysł organizacji tego wydarzenia zrodził się podczas wizyty burmistrza Bogusława Kmiecia w Konsulacie Francuskim w Krakowie. Rozmowa z konsul generalną Anne Schmidt-Riou dotyczyła związków Sędziszowa z Francją, m.in. poprzez lokalizację fabryk koncernu lotniczego Safran.

Od czwartkowego południa w programie zaplanowano wiele atrakcji, w tym kiermasz kulinarny przed ratuszem, na którym będzie można spróbować potraw kuchni francuskiej i polskiej, przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich.

Na scenie wystąpi Aleksandra Mac, która wykona utwory francuskie, a w podziemiach ratusza będzie można obejrzeć wystawę poświęconą Strasburgowi, historii i współczesności tego miasta. Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert Reni Jusis w Domu Kultury. Artystka zaprezentuje swoją najnowszą płytę "Je Suis Reni" zawierającą ulubione francuskie piosenki.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę o kulturze francuskiej. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

fot. materiały prasowe

23 marca ·  16:15

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez