Wiadomości
RZESZÓW

Dzisiaj Rzeszowskie Piwnice zapraszają mieszkańców na atrakcje (zdjęcia, video)

13 sty · 14:48
Dzisiaj Rzeszowskie Piwnice zapraszają mieszkańców na atrakcje (zdjęcia, video)

38 tysięcy osób odwiedziło Rzeszowskie Piwnice w ciągu roku od zakończenia ich modernizacji. Z okazji rocznicy dla mieszkańców i turystów przygotowano dziś sporo atrakcji. To między innymi całodniowa ścieżka zwiedzania z niespodziankami, ponadto bezpłatne warsztaty muzyczne oraz wieczorny koncert.

Już od  godziny 12 czynny będzie Punkt Adopcji Roślin, a w południe rozpoczynają się warsztaty. Natomiast o godzinie 17 na Skwerze Kultury przed ratuszem odbędzie się performance związany z pierwszym właścicielem miasta, rycerzem Janem Pakosławicem. Zostanie tu odtańczony po raz pierwszy "Pako-dance".

Podziemna trasa turystyczna znajdująca się pod płytą Rynku. Ma prawie 400 metrów długości i składa się z kilkudziesięciu  komnat i piwnic, połączonych korytarzami. Wnętrza wyposażono w multimedia, które pomagają przenieść się w czasie, zwiedzający mają do wyboru również dwie trasy: obrazy historii oraz interaktywna legenda. W Rzeszowskich Piwnicach organizowane są m.in. koncerty, pokazy filmowe, spotkania.

--:--
--:--

Relacja Justyny Piekło.

vid. Marek Maśniak

fot. Marek Maśniak

13 stycznia ·  14:48

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez