Wiadomości
RZESZÓW

EDU HACK - hackathon dla edukacji miejskiej

12 cze · 13:03
EDU HACK - hackathon dla edukacji miejskiej

Innowacyjny sposób prezentacji tego, co dzieje się w rzeszowskiej oświacie  – taki jest cel projektu, który stworzą programiści, graficy i projektanci stron internetowych. Do udziału w online hackathonie pt. „EDU HACK - hackathon dla edukacji miejskiej” zaprasza  Miasto Rzeszów.

Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzenie Atlasu Rzeszowskiej Edukacji. Głównym założeniem jest opracowanie  interaktywnej mapy 3D online, ukazującej aktualne informacje dotyczące wszystkich jednostek oświatowych w Rzeszowie.  Będą to dane na temat rankingów szkół i przedszkoli, liczby uczniów oraz oferty zajęć dodatkowych.

Informacje udostępnione przez Wydział Edukacji będą dawały np. rodzicom możliwość porównania wybranych szkół i wyboru najlepszej placówki dla swojego dziecka.

Rekrutacja online do rzeszowskiego hackathonu - programistów, grafików, a także pasjonatów oprogramowania - trwa do 18 czerwca.  Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa www.erzeszow.pl

Działania realizowane są w ramach projektu „Adaptacja koncepcji Urban Lab w Rzeszowie”.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020.

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

12 czerwca ·  13:03

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez