Wiadomości
TARNOBRZEG

Erasmus w "Prymasówce" w Tarnobrzegu

25 mar · 10:41
Erasmus w "Prymasówce" w Tarnobrzegu

Prawie 40 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu podsumowało swój udział w projekcie Erasmus+. Uczestniczyli oni w dwutygodniowych praktykach zawodowych w hiszpańskiej Maladze. Jak poinformowała Małgorzata Tomczyk, kierowniczka szkolenia praktycznego praktyki, odbywali je uczniowie każdej ze specjalności prowadzonej w programie szkoły. Dzięki temu nabyli umiejętności, kompetencje zawodowe, językowe oraz społeczne. To pozwoliło im uzyskać certyfikat Europass-Mobilność, który jest potwierdzeniem uzyskania tych umiejętności i jest uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Projekt ten zrealizowano w ramach akredytacji Erasmusa w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”, którą szkoła uzyskała do 2027 roku. Daje to popularnej tarnobrzeskiej „Prymasówce” gwarancję pozyskiwania kolejnych dofinansowań na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus. Dzięki temu kolejni uczniowie z klasy o specjalności stewardes już za niewiele ponad miesiąc polecą do Palermo we Włoszech na praktyki, które odbędą na tamtejszym lotnisku.

Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu realizuje projekty Erasmus od 10 lat. Na przestrzeni tego czasu praktyki zagraniczne odbyło ponad 400 uczniów „Prymasówki”. Łączna kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wyniosła blisko trzy i pół miliona złotych.

fot. ZS nr 1 w Tarnobrzegu

25 marca ·  10:41

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez