Wiadomości

Europejski Stadion Kultury

12 maj · 17:00
Europejski Stadion Kultury

Roxie Węgiel, polsko-zagraniczne kolektywy – Sylwia Grzeszczak i Jamala (dżamala) z Ukrainy, Grubson i Dakhabrakha (dakabraka) z Ukrainy, Margaret i Kalush (kalusz) z Ukriany oraz Krzysztof Zalewski i Nizkiz z Białorusi, a także specjalny koncert Anawa, w którym wystąpią Voo Voo, Krzysztof Zalewski i Kasai, to gwiazdy tegorocznego Koncertu Głównego Wschodu Kultury – Europejskiego Stadionu Kultury, który odbędzie się w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Wydarzenie będzie również transmitowane w internecie i retransmitowane w TVP2.

11. jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach od 25 do 27 czerwca. Zaplanowano 35 wydarzeń w 10 lokalizacjach w obrębie miasta: koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, prezentacje czy pokazy tańca.

Po raz 9 zagra Art Celebration. W trakcie koncertu usłyszymy między innymi interpretację muzyki Krzysztofa Pendereckiego przez Atom String Quartet. Do Rzeszowa przyjadą również popularni artyści związani ze sceną elektroniczną: Łąki Łan, Bartek Królik i Szałowy Piotrek.

Wschód Kultury to cykl festiwali organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury i samorządy Rzeszowa, Lublina i Białegostoku w ramach współpracy kulturalnej miast Polski Wschodniej z krajami Partnerstwa Wschodniego.

Fot. stadionkultury.pl

12 maja ·  17:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez