Wiadomości

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce

22 mar · 08:00
Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce

W  G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa rozpoczęła się 10 V edycja Europejskiego Forum Rolniczego. To dwudniowe spotkanie producentów i przetwórców rolnych, członków związków rolniczych, polityków, przedstawicieli samorządu oraz instytucji naukowych z całej Europy. Uczestnicy będą mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania dotyczące produkcji rolnej, innowacji w rolnictwie oraz wymiany handlowej na rynku rolno-spożywczym.

W pierwszym dniu wydarzenia zaplanowano m.in. debatę „Jak kształtować politykę regionalną w Polsce?” z udziałem samorządowców z kilku województw. Natomiast po południu o przyszłości europejskiego rolnictwa dyskutować będą m.in.  wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, unijny komisarz  ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz przedstawiciele resortów rolnictwa z Czech i Litwy.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Europejskiego Forum Rolniczego będzie wręczenie nagrody im. Józefa Ślisza, przyznawanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

fot. G2A Arena

22 marca ·  08:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez