Wiadomości

Polskie Radio Rzeszów na XX Festiwalu Dwa Teatry w Zamościu

18 wrz · 08:27
Polskie Radio Rzeszów na XX Festiwalu Dwa Teatry w Zamościu

Sześć słuchowisk stworzonych w naszej rozgłośni bierze udział w konkursie Festiwalu Dwa Teatry w Zamościu. Wydarzenie, prezentujące najlepsze słuchowiska teatru Polskiego Radia i spektakle teatru Telewizji Polskiej z ostatnich dwóch lat, odbywa się już po raz dwudziesty.

Wszystkie produkcje walczą o Grand Prix Festiwalu.

Słuchowiska Polskiego Radia Rzeszów charakteryzują się różnorodnością tematów i stylistyką oraz tym, że sięgają do tekstów klasyki literatury, m.in. Witkacego, Michaiła Bułhakowa oraz Karola Wojtyły.

Publiczność pozytywnie odebrała w piątkowy wieczór słuchowisko „Dobrzy ludzie” na podstawie „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa w reżyserii Jana Niemaszka. Podkreślano przede wszystkim bardzo dobrą grę aktorką oraz muzykę. Nasze słuchowiska walczą o główną nagrodę wśród 48. słuchowisk dla dorosłych i 15. dla dzieci, przygotowanych przez twórców Polskiego Radia. W kategorii spektakli telewizyjnych startują 24 przedstawienia.

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu potrwa do poniedziałku 20 września.

Z Prezesem Polskiego Radia Rzeszów Przemysławem Tejkowskim rozmawia Iwona Piętak.

--:--
--:--

Tadeusz Deszkiewicz prezes warszawskiego Radia dla Ciebie powiedział nam, że Radio Rzeszów znajduje się w czołówce publicznych rozgłośni, które przygotowują artystyczne formy radiowe.

--:--
--:--

Jak zostało przyjęte słuchowisko „Droga na tamę”? – pytamy o to Iwonę Piętak, która obserwuje zamojski Festiwal.

--:--
--:--

Prowadząca spotkania Edyta Kluk-Wisz dyrektor programowy Polskiego Radia Rzeszów uważa, że ważny jest przekaz, który płynie ze sceny.

--:--
--:--

Festiwal jest potrzebny zarówno artystom, jak i publiczności – powiedział nam Henryk Rozen aktor i reżyser teatralny i radiowy.

--:--
--:--

Fot. Iwona Piętak

18 września ·  08:27

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez