Wiadomości
RZESZÓW

Festiwal Europejski Stadion Kultury „Wschód Kultury” rozpoczyna się jutro w Rzeszowie

23 cze · 16:00
Festiwal Europejski Stadion Kultury „Wschód Kultury” rozpoczyna się jutro w Rzeszowie

Międzynarodowy festiwal Europejski Stadion Kultury „Wschód Kultury” rozpoczyna się jutro w Rzeszowie. To już dwunasta edycja, podczas której odbędzie się prawie 60 wydarzeń artystycznych, muzycznych, teatralnych i wizualnych w wielu lokalizacjach w całym mieście. Jak powiedzieli organizatorzy z rzeszowskiego ratusza, Narodowego Centrum Kultury i Estrady Rzeszowskiej – w tym roku festiwal ma szczególny charakter z uwagi na wojnę w Ukrainie.

Festiwal rozpocznie piątkowy koncert główny w Parku Sybiraków, gdzie wystąpi Kasia Sochacka oraz kolektywy: Afromental z łotewskim zespołem TAUTUMEITAS, Viki Gabor z Maleną z Armenii, Król z ukraińską wokalistką Alyona Alyona oraz Ania Rusowicz z Julią Belei, także z Ukrainy. Na otwarcie koncertu o godzinie 20.00 zabrzmi gitarowe wykonanie hymnu ukraińskiego.

W trakcie festiwalu odbędą się m.in.: w sobotę — powietrzny performance grupy LineAct na ścianie rzeszowskiego ratusza oraz koncert Electro East w fosie Zamku Lubomirskich, a w niedzielę koncert Art Celebration w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przygotowano też szereg atrakcji interaktywnych dla dzieci i młodzieży.

Podczas wydarzeń festiwalowych Caritas Polska poprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz Ukrainy.

Fot. R. Adamski

23 czerwca ·  16:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez