Wiadomości
JAROSŁAW

Festiwal Kultury Kresowej

10 wrz · 10:22
Festiwal Kultury Kresowej

"Kresowe dwory, dworki i ich mieszkańcy" - to hasło tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej w Jarosławiu. Festiwal zainaugurował  w piątkowy wieczór wernisaż wystawy fotografii siedzib rodowych polskiej szlachty na dawnych Kresach Rzeczypospolitej Polskiej. Autorem zdjęć jest Witold Stawski, podróżnik, fotograf, poeta i muzyk z Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas wernisażu nie tylko opowiedział o swoich wrażeniach z wędrówek po Białorusi, Ukrainie i Litwie, ale też wspólnie z Aleksandrą Fidziańską zaśpiewał kilka nastrojowych pieśni.

W rozmowie z nami zwrócił uwagę na postępującą degradację części pałaców i dworków, szczególnie na Ukrainie. - W tej sytuacji pozostaje tylko pamięć o historii tamtych miejsc i ich dawnej świetności - uważa Witold Stawski.

Wystawa „Bogactwo, ruina i pamięć” jest prezentowana w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Kolejne wydarzenia XIII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej 16 i 17 września. Patronem medialnym jest Polskie Radio Rzeszów.

fot. Iwona Piętak

10 września ·  10:22

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez