Wiadomości
TARNOBRZEG

Festiwal Nauki i Techniki w Gorzycach

27 maj · 08:13
Festiwal Nauki i Techniki w Gorzycach

Jak porusza się marsjański łazik? Jak zbudować i zaprogramować roboty z lego? Kto zbudował pierwszego drona? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będą wystawcy, biorący udział w Festiwalu Nauki i Techniki w Gorzycach, w powiecie tarnobrzeskim. Początek o godzinie 9:00.

Atrakcje zorganizowane w ramach Gminnego Dnia Dziecka zapewnią m.in. koła naukowe z Politechniki Rzeszowskiej oraz przedstawiciele służb mundurowych: wojska, policji i straży pożarnej. Żołnierze z 16 Batalionu Saperów z Niska przygotowali zabawy, podczas których, dzięki specjalnym przyrządom używanym w wojsku, będzie można odszukać ukryte skarby. Dodatkowo, uczestnicy dzięki najnowocześniejszym sprzętom będą mogli spoglądać w niebo, inni natomiast – poznają zasady kuchni molekularnej.

Na gorzyckim stadionie na zainteresowanych w każdym wieku będzie czekał około 20 wystawców. Naukowa zabawa potrwa do godziny 15:00.

Od godz. 9:00 do 11:00 – stoiska będą odwiedzać najmłodsi mieszkańcy – przedszkolaki i uczniowie klas I-IV, a od godz. 11:00 starsi uczniowie i młodzież.

Fot. materiały prasowe

27 maja ·  08:13

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez