Wiadomości

Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów

7 sie · 10:02
Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Będzie smacznie, kolorowo i muzycznie – tak zapowiada się Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów organizowanego przez Gminę Lubaczów i Województwo Podkarpackie.

Dzisiaj (7.08) w Baszni Dolnej – zwieńczenie ponad miesięcznego cyklu wydarzeń, które przybliżają tradycję i historię dawnych Kresów Południowo - Wschodnich i wielokulturowość Rzeczypospolitej.

W programie Finału Festiwalu m.in. degustacja dań dawnej kuchni kresowej i pokaz kulinarny mistrza kuchni Karola Okrasy, znanego z programów telewizyjnych popularyzatora smaków regionalnych. Zaplanowano również kiermasz rękodzieła ludowego, giełdę staroci, występy zespołów śpiewaczych oraz pieśni i tańca, a w Galerii Lokalnej Historii odbędą się prelekcje znawcy Kresów Tomasza Kuby Kozłowskiego z warszawskiego Domu Spotkań z Historią.

Z kolei na dużej scenie o godz. 19 zaprezentuje się Magdalena Białorucka-Ogorzelec z zespołem, a po niej wystąpi gwiazda wieczoru – Ewa Farna.

Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów w Baszni Dolnej rozpocznie się o godz. 14.

Patronami honorowymi Festiwalu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Podkarpacki i Narodowe Centrum Kultury.

Patronem medialnym jest Polskie Radio Rzeszów.

fot: festiwalkresow.pl

7 sierpnia ·  10:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez