Wiadomości
ŁAŃCUT

Gala jubileuszowa Zespołu Tanecznego Iskierka dziś w Łańcucie

8 paź · 14:00
Gala jubileuszowa Zespołu Tanecznego Iskierka dziś w Łańcucie

O godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbędzie się gala jubileuszowa Zespołu Tanecznego Iskierka. Formacja w tym roku świętuje 40- lecie powstania. Wystąpią grupy turniejowe Zespołu „Iskierka” oraz jego Absolwenci. Koncert uświetni występ zaproszonych gości. Galę poprzedzi wystawa poświęcona historii i osiągnięciom zespołu. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Obecnie w Zespole Tanecznym Iskierka tańczy 400 tancerzy. Oprócz głównej siedziby w Łańcucie treningi odbywają się jeszcze w Leżajsku, Białobrzegach i Kańczudze. Tancerze są podzieleni na grupy turniejowe, czyli dzieci juniorów i seniorów. Przy zespole działa  grupa 31 +. To propozycja dla osób, które kiedyś tańczyły lub marzyły o tańcu, a jako dzieci nie miały okazji tego robić.

Zespół Taneczny Iskierka ma wiele sukcesów na swoim koncie. W tym roku zdobyli dwa Tytułu Mistrza Europy, dwa Brązowe Medale Mistrzostw Europy oraz wiele Tytułów Mistrzowskich na tegorocznych Krajowych Mistrzostwach. Wydarzenie patronatem medialnym objęło Polskie Radio Rzeszów.

fot: iskierkadance.pl

8 października ·  14:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez