Wiadomości
RZESZÓW

Gdańsk, Szczecin i Zadar w letniej ofecie LOTu z Jasionki

23 kwi · 11:54
Gdańsk, Szczecin i Zadar w letniej ofecie LOTu z Jasionki

Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają wakacyjne trasy z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Od czerwca samoloty narodowego przewoźnika polecą do Gdańska i Szczecina oraz do chorwackiego Zadaru. Połączenia będą obsługiwane samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Loty do Gdańska będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz w soboty. Rejsy zaplanowano od 19 czerwca do 11 września. Połączenie do Szczecina będzie dostępne również dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki, od 14 czerwca do 10 września. Podróż nad Bałtyk zajmie niewiele ponad godzinę. Bezpośrednie połączenie do chorwackiego Zadaru będzie realizowane w soboty. Pierwszy lot jest zaplanowany na 19 czerwca.

Ubiegłoroczna akcja LOT na Wakacje cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu połączeń do Gdańska, Szczecina i Zadaru. Loty krajowe to nie tylko możliwość szybkiej i komfortowej podróży nad polskie morze, ale także szansa dla gości z północnej Polski do poznania piękna Podkarpacia.

– mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

To kolejny rok, w którym nasz narodowy przewoźnik mocno stawia na Podkarpacie.

– mówi marszałek Władysław Ortyl.

Wakacyjne loty krajowe sprawdziły się w ubiegłym roku jako narzędzie rozwoju turystyki, a także dobry sposób na promocję województwa.

Fot. materiały prasowe

23 kwietnia ·  11:54

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez