Wiadomości

Interwencyjny Punkt Noclegowy w Rzeszowie zakończył swoją działalność

6 lut · 16:00
Interwencyjny Punkt Noclegowy w Rzeszowie zakończył swoją działalność

Po 340 dniach od otwarcia w Rzeszowie zakończył działalność Interwencyjny Punkt Noclegowy mieszczący się w Centrum Handlowym Full Market. Z placówki korzystali uchodźcy z Ukrainy.

Punkt został utworzony przez Centrum Medyczne Medyk i Fundację Medyk dla Zdrowia we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa. Zorganizowano tam ponad 500 miejsc noclegowych oraz punkty informacyjny i rejestracyjny. Były także stołówka, sanitariaty, kuchnia, pralnia, miejsce zabaw dla dzieci z opieką wolontariuszy, punkt medyczny, a także magazyn odzieżowy i żywnościowy. Przez 11 miesięcy działalności schronienie znalazło w tym miejscu ponad 10 tysięcy osób uciekających przed wojną w Ukrainie, głównie kobiety i dzieci. Uchodźcami opiekowało się kilkuset wolontariuszy. Pomagały stowarzyszenia i fundacje z całego świata, a także szkoły i mieszkańcy Rzeszowa.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wspierali działalność placówki w Full Markecie. Fundacja Medyk dla Zdrowia nadal prowadzi w tym obiekcie zbiórkę darów dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. koce i śpiwory, generatory prądu, urządzenia grzewcze, latarki , baterie, ciepła odzież oraz żywność długoterminowa.

Fundacja w dalszym ciągu realizuje pomoc medyczną dla uchodźców w przychodni CM Medyk przy ul. Podkarpackiej 1 oraz wsparcie psychologiczne w przychodni przy ul. Dąbrowskiego 33a w Rzeszowie. Organizuje również lekcje języka polskiego, prowadzi przedszkola dla dzieci ukraińskich, organizuje zbiórki pieniężne i rzeczowe.

fot. archiwum

6 lutego ·  16:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez