Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Izabela Płudowska o prawach zwierząt

22 maj · 09:23
Izabela Płudowska o prawach zwierząt

22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. O obowiązku ich poszanowania przypomniała Izabela Płudowska, prezes tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”. Gość Radia Rzeszów ocenia, że świadomość społeczeństwa w sprawie otoczenia czworonogów należytą opieką sukcesywnie wzrasta, choć wiele jest jeszcze do zrobienia. Jednak na przykładzie tarnobrzeskiego schroniska, w którym przebywają tylko psy i koty, przypadki znęcania się lub porzucania zwierząt zdaniem naszego gościa nie są już czymś nagminnym.

Izabela Płudowska podkreśla, że dużą rolę w uwrażliwianiu ludzi na los „naszych mniejszych braci” odgrywają media oraz podejmowane przez schroniska i stowarzyszenia inicjatywy.

Sami mieszkańcy Tarnobrzega i okolicznych miejscowości coraz odważniej informują o sytuacjach, kiedy jakiemuś zwierzęciu dzieje się krzywda, traktując to jako swój obowiązek.

– powiedziała zarządzająca tamtejszym schroniskiem Izabela Płudowska.

Gość Radia Rzeszów zwróciła też uwagę, że ogromne znaczenie w przeciwdziałaniu bezdomności czworonogów mają prowadzone systematycznie akcje sterylizowania dziko żyjących psów i kotów. Szefowa tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy zwierzęta” dodała, że wszyscy, którym los zwierząt leży na sercu mogą wspierać schronisko ofiarowaniem kojców, kołderek, kocyków, dobrej karmy, ale też poprzez wyprowadzanie psów na spacer w ramach odwiedzania schroniska.

Rozmowę poprowadziła Wanda Piasek:

--:--
--:--

Fot. Wanda Piasek

22 maja ·  09:23

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez