Wiadomości

Jutro mija termin złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

29 cze · 14:15
Jutro mija termin złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Jutro mija termin złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Taki obowiązek mają właściciele domów albo ich zarządcy. Można to zrobić w urzędach gmin lub przez internet na stronie Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Należy wskazać wszystkie źródła ciepła, z których się korzysta. To np. piec na węgiel, kocioł gazowy lub kominek.

W skali kraju złożono dotychczas ok. 6 milionów deklaracji. Podkarpackie gminy plasują się daleko w tej statystyce. Najwięcej dokumentów wpłynęło w Przeworsku i Leżajsku – ok. 75 procent. Natomiast w gminie Rakszawa deklarację złożył tylko co piąty zobowiązany do tego mieszkaniec. Niewiele lepiej jest w gminach Zaklików i Dzikowiec – blisko 30 procent. W Rzeszowie zrobiła to ponad połowa właścicieli domów i zarządców. Za nie złożenie deklaracji grozi grzywna w wysokości 500 zł.

Dzięki informacjom zebranym w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków będzie wiadomo np., ile jest jeszcze tzw. kopciuchów, które wymagają wymiany na ekologiczne kotły.

Fot. materiały prasowe

29 czerwca ·  14:15

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez