Wiadomości
POLSKIE RADIO RZESZÓW PREZENTUJE

Już dziś premiera słuchowiska „Imagina” Marty Sokołowskiej

11 gru · 09:30
Już dziś premiera słuchowiska „Imagina” Marty Sokołowskiej

Dzisiaj o godz. 19:05 na antenie Polskiego Radia Rzeszów odbędzie się premiera najnowszego słuchowiska „Imagina” Marty Sokołowskiej. Będzie to opowieść poświęcona postaci Marii Konopnickiej. Za reżyserię odpowiada Maciej Wiktor, muzykę skomponował Jacek Chrobak, a realizację akustyczną wykonał Maciej Rosół.

W słuchowisku wystąpią: Anna Demczuk, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Beata Zarembianka, Paulina Grys, Marlena Baran, Adrianna Kieś, Karol Kadłubiec, Kamil Dobrowolski, Andrzej Piecuch, Roman Adamski, Rafał Brzoza, Mikołaj Pszonka, Mateusz Ciurkot, Piotr Napieraj, Robert Żurek, Paweł Gładyś, Tomasz Kuliberda i Mateusz Mikoś.

Słynna polska poetka i nowelistka okresu pozytywizmu - Maria Konopnicka. W najnowszym słuchowisku Polskiego Radia Rzeszów zostanie ona przedstawiona w zupełnie nowym świetle. Osoba o silnym charakterze, której duch nie chce odejść z tego świata. Za oknem rozpoczyna się pogrzeb, a ona rozpoczyna podróż w zaświaty. Jak zakończy się ta historia? Więcej usłyszymy w zbliżającym się słuchowisku.

fot. archiwum

11 grudnia ·  09:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez