Wiadomości
NOWA DĘBA

Klub „Senior+” w Nowej Dębie gotowy

10 gru · 14:05
Klub „Senior+” w Nowej Dębie gotowy

Klub Seniora w Nowej DębieFot. W. Piasek

Długo wyczekiwany Klub „Senior+” w Nowej Dębie jest już gotowy. Wyremontowany i zaadaptowany przez gminę niespełna 70-metrowy lokal po sklepie spożywczym mieści się w centrum miasta. Teraz będzie służył starszym mieszkańcom, którzy zakończyli pracę zawodową, ale chcą podtrzymać swoją aktywność.

Klub powstał na wniosek miejscowej Rady Seniorów z myślą o integrowaniu osób powyżej 60 roku życia oraz umożliwieniu im korzystania z zajęć terapeutyczno-rehabilitacyjnych i środowiskowych. Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon podkreśla, że zwłaszcza w przypadku samotnych seniorów takie miejsce jest bardzo ważne. Choć ze względu na epidemię zajęcia nie rozpoczną się w tym roku, na uczestników czeka zagospodarowana już siedziba klubu. To m.in. duża sala ze sprzętem audiowizualnym, aneks kuchenny z wyposażeniem oraz szatnia i sanitariaty. Mieszczący się na parterze budynku lokal jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.  

Koszt całego przedsięwzięcia to 100 tysięcy złotych, z czego 80 tys. zł gmina otrzymała tytułem dofinansowania z  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Senior plus”.

10 grudnia ·  14:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez