Wiadomości

Pożar w Kozłówku. Zginęła 30-letnia kobieta

25 mar · 10:54
Pożar w Kozłówku. Zginęła 30-letnia kobieta

30-letnia kobieta zginęła w pożarze w Kozłówku w powiecie strzyżowskim. 4 osoby, w tym dwoje dzieci przewieziono do szpitala.

Pożar wybuchł wczoraj około godziny 23. W chwili, gdy na miejsce przyjechali strażacy parter budynku objęty był ogniem . Równocześnie z gaszeniem pożaru, strażacy przeszukiwali dom. Z parteru ewakuowali 68-letniego mężczyznę, a z piętra kolejne 4 osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat. Osoby dorosłe wymagały resuscytacji, którą prowadzili strażacy i ratownicy medyczni. Niestety nie udało się uratować życia 30-letniej kobiety. Przyczyna pożaru jest na razie nieznana.

W piątkowy wieczór doszło też do pożaru budynku jednorodzinnego na ulicy Osiedlowej w Dębicy. Najprawdopodobniej wybuchła butla z gazem, budynek został mocno uszkodzony. Mężczyzna, który tam mieszkał został przewieziony do szpitala z oparzeniami.

Minionej nocy strażacy gasili także pożar drewnianego domu w miejscowości Buków w powiecie brzozowskim. Nikt nie został ranny, ponieważ budynek był niezamieszkały. Ogień zagrażał jednak sąsiedniemu domowi jednorodzinnemu.

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

25 marca ·  10:54

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez