Wiadomości
RZESZÓW

Konferencja Federacji Kobiet Aktywnych

4 maj · 16:30
Konferencja Federacji Kobiet Aktywnych

Członkinie rzeszowskiej Federacji Kobiet Aktywnych przygotowały 16 postulatów do władz miasta opracowanych na podstawie ankiet i rozmów przeprowadzonych z mieszkankami Rzeszowa. Wśród propozycji jest np. bezpieczny i „ekologiczny” plac zabaw na każdym osiedlu.

Na konferencji prasowej w Ogrodzie Miejskim szefowa Federacji Kobiet Patrycja Mitro, powiedziała, że priorytetową sprawą, którą należałoby, jak najszybciej wdrożyć w życie jest bon na żłobek. Gwarantowałby on wsparcie finansowe dla młodych matek. Inne propozycje dotyczą m.in. stałego finansowania szczepionek HPV i możliwości leczenia niepłodności metodą in vitro oraz powołania rzeczniczki do spraw kobiet i równego traktowania.

Realizację postulatów zgłoszonych przez środowiska kobiece zapowiedział kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, który otrzymał poparcie Federacji Kobiet Aktywnych. Fijołek zapewnił, że będzie słuchał głosów mieszkańców. Podziękował także członkiniom Federacji Kobiet za zaangażowanie i chęć wprowadzania zmian w mieście.

Fot. Rzeszowska Federacja Kobiet Aktywnych / Facebook

4 maja ·  16:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez