Wiadomości
KOLBUSZOWA

Konferencja „Zintegrowane planowanie rozwoju”

16 lip · 16:45
Konferencja „Zintegrowane planowanie rozwoju”

Jak przygotować strategie terytorialne oraz plany rozwoju i sprawić by te dokumenty były ze sobą powiązane, zapewniając rozwój lokalnych społeczności  zastanawiali się dziś  podkarpaccy samorządowcy.

Pod hasłem „Zintegrowane planowanie rozwoju” w Kolbuszowej odbyła się konferencja, połączona z panelem ekspertów, dyskutujących o nowej polityce terytorialnej.

Uczestnicząca w spotkaniu sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak zachęcała samorządowców do wspólnych przedsięzwzięć o charakterze ponadlokalnym.

Minister mówiła, że takie projekty mogą liczyć na większe wsparcie ze środków unijnych, a dzięki zintergowanemu planowaniu samorządy będa mogły bardziej racjonalnie dysponować swymi budżetami na inwestycje.

Mówiąc o dobrych przykładach współdziałania o charakterze lokalnym podano m.in. osiągnięcia Partnerstwa gmin powiatu kolbuszowskiego. Jego przewodnicząca Elżbieta Wróbel powiedziała, że poprzez udział mieszkańców wypracowano na terenie Partnerstwa zakres zadań do realizacji. Samorządowcy pomimo swych ambicji, starają się dostrzegać w tego typu partnerstwach możliwość zdobywania większych środków zewnętrznych przekonywała przewodnicząca Elżbieta Wróbel, która jest jednocześnie wójtem gminy Niwiska.
Podczas spotkania samorządowcy uczestniczyli w panelach dyskusyjnych poświeconych polityce regionalnej i zintegrowanemu planowaniu. Mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami Związku Miast Polskich.

Relację przygotował Robert Pytka.

--:--
--:--
16 lipca ·  16:45

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez