Wiadomości
RZESZÓW

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Rzeszowie

25 lis · 15:49
Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Rzeszowie

Działania Rosji wobec Ukrainy są jednym z tematów odbywającej się w Rzeszowie międzynarodowej konferencji naukowej on-line pod hasłem: „Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar polityczno-prawny”.

Andrzej Zapałowski, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego powiedział, że Moskwa prowadzi tzw. działania punktowe np. zmierzające do ograniczenia dostaw energii i wywołania niepokojów społecznych, szczególnie na południu i wschodzie kraju, gdzie znajdują się wielkie aglomeracje.

Profesor Piotr Mickiewicz z Uniwersytetu Gdańskiego stwierdził, że w rosyjskiej doktrynie wojskowej przewidziane są działania militarne zmierzające do zniszczenia w pierwszej kolejności obiektów o charakterze strategicznym, tzw. infrastruktury krytycznej. Chodzi o „atak na to, co decyduje o sposobie funkcjonowania państwa i jego możliwościach obrony”.

To czwarta edycja konferencji – zorganizowało ją kilka instytucji z kraju i zza granicy, wśród nich: Fundacja Prowadzenia Badań Naukowych, Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej i Istambul Commerce University.

Patronem medialnym jest Polskie Radio Rzeszów.

Fot. materiały prasowe

25 listopada ·  15:49

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez