Wiadomości

Konkurs Giętkie pióro

6 cze · 17:08
Konkurs Giętkie pióro

Młodzi ludzie od 13 do 19 lat mogą spróbować swych sił w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Giętkie Pióro”, inspirowanym twórczością Stanisława Lema w 100 rocznicę urodzin pisarza.  Organizatorem jest warszawskie Stowarzyszenie Parafiada, a jednym z celów jest możliwość prezentacji własnych prób literackich przez młodych ludzi. - Wielu z nich pisze „do szuflady”, a udział w konkursie da szansę oceny ich twórczości przez profesjonalne jury – powiedziała nam koordynator Małgorzata Włodarczyk.

Konkurs składa się z trzech etapów, a do finału, w drodze eliminacji, zakwalifikuje się maksymalnie dziesięciu autorów.  W pierwszym etapie zmagań trzeba napisać esej "Światy Lema”, w drugim bajkę na przykładzie „Bajek robotów” , a w trzecim - scenariusz spektaklu teatralnego inspirowanego „Powrotem z gwiazd” autorstwa Stanisława Lema.

Konkurs został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Rzeszów.  Szczegóły szóstej edycji konkursu „Giętkie Pióro” znajdziemy się na stronie internetowej www. gietkiepioro.pl.

Fot. materiały organizatora

6 czerwca ·  17:08

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez