Wiadomości
RZESZÓW

Konrad Fijołek oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta

21 cze · 17:00
Konrad Fijołek oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta

Nowy prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek został oficjalnie zaprzysiężony. W Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta.

Fijołek dziękował mieszkańcom stolicy Podkarpacia za wybór na to stanowisko. Podkreślał, że jest dumny i ma nadzieje sprostać oczekiwaniom jakie pokładają w nim rzeszowianie. Nowy prezydent mówił, że zacznie od decyzji dotyczących łady przestrzennego miasta i wyboru architekta miejskiego. Będzie to zrobione w porozumieniu ze środowiskiem rzeszowskich architektów a także organizacjami społecznymi. Fijołek zaznaczył, że będzie też chętnie korzystał z propozycji dotyczących chociażby zieleni, które zgłaszała w czasie kampanii Ewa Leniart. Wojewoda podkarpacki gratulowała nowemu prezydentowi i podkreślała, że Rzeszów ma ważną funkcję w regionie jako jego stolica.

Po oficjalnych uroczystościach w Ratuszu nowy Prezydent spotkał się na Rynku z mieszkańcami Rzeszowa. Konrad Fijołek zachęcany przez rzeszowian przeszedł przez kurtynę wodną, podkreślał że to swoistego rodzaju "chrzest" na nowym stanowisku.

Relację przygotowała Monika Domino.

--:--
--:--

Fot. Monika Domino

21 czerwca ·  17:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez