Wiadomości
KROSNO

Karpacka Państwowa Uczelnia podpisała umowę z Krośnieńskim Holdingiem Komunalnym

30 cze · 12:02
Karpacka Państwowa Uczelnia podpisała umowę z Krośnieńskim Holdingiem Komunalnym

Studia dualne – czyli takie, w których oprócz zajęć akademickich jest dużo praktycznych – będzie można podjąć jesienią w Krośnie.

Karpacka Państwowa Uczelnia podpisała umowę z Krośnieńskim Holdingiem Komunalnym w sprawie specjalności „Gospodarka o obiegu zamkniętym” na kierunku inżynieria środowiska. Chodzi o kształcenie specjalistów od odzyskiwania surowców i energii. Krośnieńsko Holding zajmuje się właśnie m.in. recyklingiem.

Jak wylicza dr Kamil Trojanowicz, dyrektor Instytutu Politechnicznego krośnieńskiej uczelni – w ciągu siedmiu semestrów studenci będą mieli aż pół roku praktyk. Ważne jest też, że specjaliści z Holdingu współtworzą program zajęć. Dla przedsiębiorstwa to z kolei możliwość wykształcenia kadr a prezes Janusz Fic planuje także konkursy na prace dyplomowe, których tematy dotyczyłyby rozwiązywania problemów Holdingu.

Sygnatariusze umowy przekonują, że odzyskiwanie surowców i energii ma wielką przyszłość w gospodarce i absolwenci powinni bez trudu znajdować dobrze płatną pracę.

--:--
--:--

Fot. kpu.krosno.pl

30 czerwca ·  12:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez