Wiadomości

Kwarantanna podróżnych wjeżdżających do Polski

3 kwi · 15:01
Kwarantanna podróżnych wjeżdżających do Polski

Od kilku dni na granicy obowiązują nowe zasady dotyczące kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Polski. Kierowani są na nią podróżni wjeżdżający do naszego kraju  z Ukrainy. Nie ma tu znaczenia test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba. Podróżni, na których została nałożona kwarantanna, mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z tego obowiązku.

Podróżni wjeżdżający do Polski ze Słowacji także podlegają kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.  Zwolnione z kwarantanny są osoby zaszczepione oraz osoby zakwalifikowane do grupy ozdrowieńców.

Na Podkarpaciu granicę z Ukrainą można przekroczyć w Budomierzu, Korczowej oraz w Medyce. Wstrzymane są odprawy na przejściu granicznym w Krościenku oraz odprawy międzynarodowych pociągów z Ukrainy do Polski. Na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej ze Słowacją w Barwinku prowadzona jest kontrola sanitarna.

Aktualne przepisy związane z wjazdem do Polski  i wyjazdem obywateli polskich do innych krajów można  znaleźć na stronie internetowej Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.


Ilustracja: SG

3 kwietnia ·  15:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez