Wiadomości
RZESZÓW

Kwesta na rzecz ubogich i bezdomnych w Rzeszowie

31 paź · 17:01
Kwesta na rzecz ubogich i bezdomnych w Rzeszowie

Szybko zapełniają się puszki wolontariuszu kwestujących na cmentarzach podczas największej na Podkarpaciu zbiorki na rzecz ubogich i bezdomnych. Organizują ją Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dziś zbiórka prowadzona jest na siedmiu nekropoliach jutro w Dniu Wszystkich Świętych wolontariusze z puszkami pojawią się na 43. To głównie młodzi ludzie – uczniowie i studenci, ale także mieszkańcy schroniska, pracownicy towarzystwa, przedstawiciele władz miasta i regionu.

Jutro w gronie kwestujących znajdzie się m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Kwesta rozpoczęła się rano i potrwa do zmroku. Podobnie będzie jutro. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, które od wielu lat prowadzi kwestę na cmentarzach prowadzi trzy schroniska dla bezdomnych, kuchnię dla ubogich oraz Centrum Integracji Społecznej, w którym osoby bezdomne lub długotrwale bezrobotne zdobywają umiejętności ułatwiające im powrót na rynek pracy.

Podczas wizyty na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja można zaszczepić się przeciw koronawirusowi. Szczepienia odbywają się  w specjalnym autobusie, na parkingu przed bramą główną nekropolii.

Fot. Barbara Lenart / Wojciech Wójcik

31 października ·  17:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez