Wiadomości
JASŁO

Lepsze połączenia kolejowe w Jaśle

20 paź · 11:51
Lepsze połączenia kolejowe w Jaśle

Dzięki inicjatywie samorządu województwa małopolskiego Jasło ma szansę na lepsze połączenie kolejowe z pobliskimi Gorlicami i dalej Krakowem. W ramach programu Kolej Plus do 2028 roku planowana jest rewitalizacja linii z Gorlic. W tym mieście powstałby też krótki odcinek nowych torów, co skróciłoby czas przejazdu. Obecnie w Gorlicach pociąg odwraca bieg, co wymaga przepinania lokomotywy.

Wczoraj wieczorem w formule online odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone tej inwestycji. Jak podkreślano, mają na niej zyskać mieszkańcy wszystkich miejscowości z przystankami kolejowymi na trasie Jasło - Gorlice. Pociągi mają się zatrzymywać na każdym, inwestycja zakłada też przebudowę peronów. Wnioskodawcy rozważają cztery możliwe rozkłady jazdy. Od 4 dziennie par pociągów Jasło - Stróże z jednym, z nich jadącym dalej do Krakowa do 28 na trasie Jasło - Kraków.

Wątpliwości miłośników kolei z Jasła budzi zakładany czas przejazdu. Do Krakowa to 3 godz. 34 min. Teraz pospieszne pociągi pokonują tę trasę w 3 godz. 10 min. Jak jednak tłumaczono – ma to być połączenie regionalne – dopiero od Stróż pociągi mają jechać jako przyspieszone.

Relację przygotował Janusz Jaracz.

--:--
--:--

Fot. archiwum

20 października ·  11:51

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez