Wiadomości

Licytacja „Podkarpackie Dzieciom – Zostań Naszym Bohaterem”

15 lut · 08:53
Licytacja „Podkarpackie Dzieciom – Zostań Naszym Bohaterem”

Polskie Radio Rzeszów włącza się do akcji „Podkarpackie Dzieciom – Zostań Naszym Bohaterem”. Jest to zbiórka charytatywna, którą organizują Fundacja Iskierka oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych pod przewodnictwem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. W tym roku chodzi o zebranie środków na remont i doposażenie kolejnych pracowni USG, z których korzystają m.in. pacjenci Kliniki Onkohematologii w Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

W najbliższy czwartek 18 lutego 2021 roku będzie można zostać właścicielem gitary elektrycznej, sportowej odzież od twórcy zjawiskowych motocykli, modnego pasa lasowiackiego, ekologicznych kosmetyków, tortu, koszulki siatkarek DevelopResu, płyty Arka Kłusowskiego oraz kosza z podkarpackimi przysmakami. Licytowany będzie także m.in. udział w akrobacjach samolotowych oraz przejazd prawie 100-letnim samochodem retro.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w czwartkowej licytacji w audycji „Tu i teraz" w godzinach od 10:00 do 12:00. Licytację poprowadzą Bernadeta Szczypta i Adam Głaczyński.

Licytacja będzie odbywała się pod numerami telefonów:
17 2222222 i 17 8620000.

podkarpackiedzieciom.pl

Facebook – Podkarpackie dzieciom

Regulamin Akcji


1. Retro przejażdżka

Czy chciałbyś zobaczyć Rzeszów i okolice przez szyby prawie stuletniego samochodu? Taki samochód wraz z kierowcą, który opowie Ci o niepowtarzalnej historii tego zabytku na czterech kółkach już na ciebie czeka. W tę podróż do przeszłości możesz zabrać jedną lub dwie osoby towarzyszące, wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz czuć się swobodnie w kabinie tego motoryzacyjnego cacuszka. To mogą być dla Ciebie pamiętne chwile.

W retro przejażdżkę zaprasza miłośnik zabytkowych samochodów, od ponad 20 lat organizator Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych w ramach Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Samochód, którym odbędzie się ten wyjątkowy kurs to Citroen AC4 z 1929 roku. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że mogły nim niegdyś podróżować znane osoby, ale kto? dowiedzą się już tylko pasażerowie tej przejażdżki.

Kurs trwający do 2 godz. lub do 40 km. odbędzie się przy dobrej pogodzie w terminie wcześniej uzgodnionym z właścicielem, w ramach dostępnych terminów,  w miesiącach letnich (maj – wrzesień). Samochód jest trzykolorowy (bordowo/kremowo/czarny) odrestaurowany w 100 procentach, zgodnie z oryginałem. To najdłuższa wersja tego modelu z trzema rzędami siedzeń.

Samochód skończył już 90 lat i wyjeżdża tylko na wyjątkowe okazje. Dla kogo wyjedzie tym razem?

Fundator: Jakub Zawadzki, właściciel samochodu, miłośnik zabytkowych pojazdów

Cena wywoławcza: 400,00 zł


2. Coś tradycyjnego do modnej szafy

Pasuje do stroju codziennego, doskonale wygląda w zestawieniu z białą koszulą, ale można go również wykorzystać w parze z luźnym swetrem, wówczas genialnie podkreśli każdą sylwetkę – mowa o Pasie Lasowiackim. Nie dość, że wytworzony jest z ekologicznego materiału, związany jest z lokalną tradycją i kulturą to w dodatku jest modny i wpisuje się w nowoczesne trendy.

To dzieło Fundacji Artystycznej GA MON z Tarnobrzega, której nadrzędnym celem jest ochrona i promocja kultury lasowiackiej. Fundacja, która jednocześnie jest pracownią krawiecką włącza elementy i wzory stroju lasowiackiego do nowoczesnej mody. Stroje te widziane były już na różnych wystawach i pokazach, nawet w Nowym Jorku. Wzornictwo lasowiackie jest dla Fundacji bardzo atrakcyjne artystycznie, dlatego m.in. w swoich inspiracjach krawcowe z Atelier GA MON czerpią z bogactwa kultury lasowiackiej, ukazując ją w nowoczesnych tendencjach: wzorów i kolorów.

Pas jest lniany. Mogą go nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Użyte motywy kwiatowe są typowe dla kultury lasowiackiej. Kto chce zatem być modny i swoją postawą oraz odzieniem promować tradycyjne wzory, powinien wziąć udział właśnie w tej licytacji.

Fundator: Justyna Wesołowska, Fundacja Artystyczna GA MON

Cena wywoławcza: 50,00 zł


3. Ekologiczne kosmetyki z Podkarpacia

To kosmetyki produkowane na Podkarpaciu, są ekologiczne i powstają na bazie naturalnych, zebranych na podkarpackich łąkach ziół. To jest ich wyróżnikiem i stanowi o ich doskonałej jakości. Filozofa firmy jest bowiem prosta, ale wartościowa –

Tylko natura!

Kosmetyki BIOnly powstały z myślą o wyjątkowych potrzebach związanych ze zdrowiem i urodą każdego z nas – czytamy na stronie internetowej marki.

Zwycięzca tej licytacji otrzyma zestaw zawierający:

- szampon, odżywkę do włosów i żel pod prysznic

Firma posiada całą gamę różnych produktów, do ciała, twarzy i włosów oraz kilka linii specjalnych, w tym na przykład dla posiadaczy brody. Można o nich poczytać oraz zakupić je za pośrednictwem strony internetowej. Zachęcamy do przetestowania produktów. Ta licytacja to najlepsza ku temu okazja!

Fundator: firma NoveltyUnit, producent ekologicznych kosmetyków BIOnly

Cena wywoławcza jednego zestawu: 80,00 zł


4. Pierwsza taka gitara na Podkarpaciu

Ta gitara elektryczna to dowód na to, że… marzenia się spełniają, zawsze warto o nie walczyć i dążyć do ich realizacji!

To pierwsza gitara wyprodukowana przez Pusz Guitars – firmę zlokalizowaną pod Sędziszowem Małopolskim. Właściciel tej marki od lat specjalizuje się w produkcji mebli. Wykonywanie zawodu bez problemu jednak łączy z miłością do gry na gitarze. Dlatego wolne chwile poświęca właśnie muzyce. Od dzieciństwa marzył o tym, by móc rozwijać zainteresowania związane ze swoim ukochanym instrumentem, również polegające na ich produkcji według autorskiego pomysłu, kunsztu i wiedzy. I te dziecięce pragnienia właśnie teraz… wdraża w życie.

Proponowany instrument to tzw. telecaster. Gitara gotowa jest do gry. Może być instrumentem dla kogoś kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym instrumentem, ale także dla wszystkich chcących szlifować swoje muzyczne umiejętności.

Instrument został zaprojektowany i wykonany przez specjalistów, którzy z dźwiękami i drewnem… obchodzą się w czuły i drobiazgowy sposób. Gitarę wyprodukowano przy użyciu precyzyjnych maszyn CNC. Zarówno body, jak i gryf składają się z 5 części, gdzie rdzeniem jest jesion. Przekładki pochodzą z drzewa czereśni, podobnie jak wszystkie zewnętrzne części instrumentu. Do wykonania podstrunnicy wykorzystano drewno orzecha kalifornijskiego. Kolor… obłędny. Aż chce się ją usłyszeć! Gitara ma 25,5 cala. Zawiera przetworniki Rosewell.

Instrumenty z Pusz Guitars są aktualnie w fazie testów, ale pierwsze opinie zawodowych muzyków są bardzo pozytywne. W związku z tym, że jest to pierwszy egzemplarz z „tej stajni” ma on dla właściciela wartość sentymentalną. Ze względu na to, że firma jest na początku swojej handlowej drogi to proponowana cena wywoławcza jest niewielka.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Pusz Guitars w kwestii szczegółów.

Fundator: Piotr Pusz, właściciel firmy Pusz Guitars z Sędziszowa Małopolskiego

Cena wywoławcza: 350,00 zł


5. Sportowa odzież od twórcy zjawiskowych motocykli

Posiadacz tego zestawu z pewnością będzie mógł poczuć się jako członek jednej wielkiej międzynarodowej, motocyklowej rodziny. Sportowa bluza, koszulka i czapeczka, a na nich znany i ceniony na całym świecie symbol GOC – Game Over Cykles, czyli logotyp podkarpackiej marki tworzącej motocykle typu custom.

Motocykle są wyjątkowe i oryginalne. Proces ich tworzenia inspirowany jest m.in. kulturą twórców muzyki metalowej takich jak: Behemoth czy The Recidivist. Ten ostatni przyczynił się do powstania ultra zjawiskowego, pierwszego na świecie wytatuowanego motocykla.

Aż trudno uwierzyć, że takie cuda motoryzacyjne powstają na Podkarpaciu. Właściciel marki – Stanisław Myszkowski często podkreśla w wywiadach, że nie ma lepszego regionu od Podkarpacia do tworzenia i rozwijania swoich pasji i spełniania marzeń. Opowiedział o tym m.in. w dokumencie pt. Podkarpackie - Fenomen Miejsca. Fenomen Ludzi, którego premiera odbyła się na kanale You Tube w 2020 r.

Firma GOC istnieje od 2012 roku. Tworzone w niej konstrukcje zdobywały nagrody na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej. Firma zdobyła już ponad 20 nagród, w tym 14 międzynarodowych.

Czy ktoś chciałby dołączyć do tej wspaniałej motocyklowej rodziny i zaopatrzyć się w fantastycznej jakości ubrania opatrzone logotypem tej marki?

Fundator: Stanisław Myszkowski, właściciel firmy Game Over Cycles

Cena wywoławcza: 300,00 zł


6. Nieziemska podróż

Przedmiotem tej licytacji jest przelot samolotem z lotniska w Krośnie. Organizatorem i realizatorem tej nieziemskiej przejażdżki jest ekipa Cellfast Flying Team z Krosna.

To grupa akrobacyjna od lat specjalizująca się w fantastycznych pokazach lotniczych. Jeśli ktoś chociaż raz miał okazję zobaczyć ich w akcji dobrze wie, że ich występ to zawsze niecodzienne widowisko zapierające dech w piersiach.

W ofercie tej aukcji jest kilkudziesięciominutowy lot na fotelu pasażera w tzw. formacji (w szyku). To okazja do tego, by poczuć się jak członek zespołu.

Dlatego też ta nagroda skierowana jest wyłącznie do osób o mocnych nerwach, bo wysoki poziom adrenaliny jest tu gwarantowany.

Krośnieńska grupa pilotów znana jest z doskonałego kunsztu i umiejętności. Ekipa lata samolotami Morane RALLE. Prędkość tych francuskich samolotów to nawet 240 km/h, a maksymalny pułap sięga 3 200 m. Grupa powstała w 2014 r. Ich działalność przywraca krośnieńską tradycję tzw. lotów w szyku, które były w Krośnie za czasów PRL-u, gdy latało tam wojsko.

Fundator: Grupa Akrobacyjna Celfast Flying Team

Cena wywoławcza: 500,00 zł


7. Tort okolicznościowy do 1 kg podarowany przez Pana Kazimierza Raka z cukierni Rak & Orłowski

Cukiernia J. Orłowski i K. Rak powstała w 1977 roku. Została wówczas uruchomiona pierwsza pracownia oraz sklep przy ulicy Czołgistów w Rzeszowie. Po kilku latach zakład został przeniesiony do nowo powstałego obiektu i do dziś mieści się przy ulicy Miodowej.

Cukiernia oferuje ogromną gamę wyrobów cukierniczych na własnych procedurach. Rzeszowska cukiernia Orłowski & Rak to miejsce, w którym przeplata się pasja i zamiłowanie do słodkości z sympatią i wielką otwartością na ludzi, bo jak podkreślają sami właściciele – w tym jest wartość. Cukiernia działa od 1977, czyli prawie od 50 lat. Rzeszowska cukiernia to rodzinna spółka dwóch przyjaciół z młodości. Dziś pracują w niej dzieci obu z nich, a być może wkrótce dołączą wnuki, które już kręcą się po zakładzie.

Rodzina Raków to artyści-cukiernicy. Pan Kazimierz to mózg twórczy - osoba od ,"artystycznego" tworzenia i niezliczonych pomysłów, tytan pracy… Mózgiem technicznym jest pan Julian. To on myśli o technologii, maszynach, liniach produkcyjnych. ,,Robimy to co kochamy, ale nie zatrzymujemy tego dla siebie,,. Dzielą się tym, co w Nich najlepsze dołączając serce do każdego wykonanego wyrobu. Uśmiech klientów i rozpoznawalność jest dla Nich nagrodą. Wraz z całym zespołem ciągle stawiają czoła, nowym niekonwencjonalnym wyzwaniom, daleko wykraczającym poza działalność komercyjną. Otwartość na drugiego, udział w niecodziennych wydarzeniach, nietuzinkowe ,,cudeńka” które tworzą, promują nie tylko środowisko lokalne, Rzeszów ale i Polskę – również w świecie. Aktywność, dzięki której przyczyniają się do zmiany na lepsze swojego najbliższego otoczenia, poprawiają estetykę miejsca i lokalnej infrastruktury, rozwijają projekty kulturalne, ekologiczne i edukacyjne, zwiększają zatrudnienie, realizują pomoc potrzebującym, kultywują lokalną tradycję, tworzą i promują wspólne ponadczasowe wartości – WYRÓŻNIA ICH SPOŁECZNIE!

Cukiernia z Rzeszowa to dojrzały model przedsiębiorstwa prowadzącego działalność filantropijną. Cukiernia od lat słynie z produkcji lodów tradycyjną metodą. Właściciel cukierni Kazimierz Rak jest znany jako osoba o wielkim sercu pomagająca w każdym momencie osobom chorym i potrzebującym.

Cena wywoławcza: 50 zł


8.  Kosz podkarpackich przysmaków podarowany przez Marszałka woj. Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla

Fundator: Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl

Cena wywoławcza 100 zł


9. Płyta Arka Kłusowskiego

Arek to charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz. Obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów w kraju. Swój głos  kształcił m.in. w rzeszowskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica”, Miejskim Domu Kultury w Rzeszowie oraz Centrum Sztuki Wokalnej. Jesienią 2013 wziął udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. Dołączył do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona, po czym dotarł do finału, w którym zajął trzecie miejsce. Po udziale w konkursie podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska. W swoich piosenkach opowiada o miłości, wartościach, dylematach i samotności. „Po tamtej stronie” to niezwykle oryginalna i emocjonalna historia opisana w kilkunastu utworach, przy pracy nad którymi wspierali Arka m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci: Michał Kush (zdobywca trzech Fryderyków), Maciej Sawoch (znany ze współpracy z Kasią Nosowską, Miuoshem czy Krzysztofem Zalewskim) oraz Marcin Kuczewski i Michał Wasilewski (zespół xxanaxx).

Fundator: Arek Kłusowski

Cena wywoławcza: 50 zł


10. Koszulka z autografami siatkarek KS DevelopRes Rzeszów

W styczniu 2012 roku zrodził się pomysł budowy żeńskiego klubu siatkarskiego. Następnie, dokładnie 25 kwietnia, KS Developres Rzeszów S.A. został wpisany do rejestru stowarzyszeń. Tak rozpoczęła się ta przygoda – od IV grupy drugiej ligi, w której zaczęły się siatkarskie zmagania.

Drużyna żeńska to aktualnie skład dziewczyn które na boisku rozumieją się słów. Taka współpraca wymaga ogromu ciężkiej pracy, poświęcenia i wzajemnego zaufania całego zespołu. Miniony sezon siatkarki z Rzeszowa zakończyły na 2. miejscu w Lidze Siatkówki Kobiet. Poprawiły tym samym wynik z zeszłego roku, kiedy to zdobyły brązowy medal. Mogą jednak czuć niedosyt, ponieważ przegrały złoto z drużyną Grupa Azoty Chemikiem Police zaledwie jednym punktem, miały natomiast taką samą liczbę zwycięstw. Poniosły również porażkę w Pucharze CEV, a także w finale Pucharu Polski.

Developres słynie również z pomocy i ogromnej chęci włączania się w akcje charytatywne na całym Podkarpaciu.

Cena wywoławcza: 150 zł

15 lutego ·  08:53

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez