Wiadomości

LO pasjonaci fotografii

18 kwi · 20:02
LO pasjonaci fotografii

"Ósma strona ciemni" to nazwa projektu edukacyjnego, który realizują pasjonaci fotografii z 8 LO w Rzeszowie. Kilkoro uczniów pod kierunkiem nauczyciela informatyki Wojciecha Hałuchy wykonuje zdjęcia klasycznymi aparatami analogowymi, a następnie wywołują je w szkolnej ciemni.

Projekt „Ósma strona ciemni” został zgłoszony w ubiegłym roku do konkursu "Projektanci edukacji" organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Znalazł się w elitarnym gronie sześćdziesięciu najlepszych projektów edukacyjnych z całej Polski. Dofinansowanie w wysokości tysiąca złotych zostało przeznaczone m.in. na zakup klisz, niezbędnych odczynników chemicznych i papieru. Pasjonaci otrzymali też wsparcie od dyrekcji szkoły i dwóch firm. Teraz czekają na wyniki drugiego etapu konkursu.

Młodzi ludzie podkreślili w rozmowie z nami, że fascynuje ich proces powstawania zdjęć.

Najbardziej oczekujemy na moment, gdy na odbitkach pojawiają się obrazy, które utrwaliliśmy wcześniej obiektywem aparatu.

– mówili Weronika i Dawid, uczniowie klasy pierwszej A.

Pasjonaci z 8 LO w Rzeszowie nie tylko robią zdjęcia w przestrzeni miasta, ale zorganizowali też sesję, podczas której uczniowie fotografowali się z hasłami antywojennymi na tle flagi ukraińskiej i polskiej. Potem odbyły się warsztaty z fotografii analogowej.

Relacja Iwony Piętak.

--:--
--:--

Fot. I. Piętak

18 kwietnia ·  20:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez