Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Maciej Maruszak w Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

8 maj · 09:25
Maciej Maruszak w Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

8 maja jest dla nas ważny. Przypomina nam o korzeniach, idei i początkach. Mówi nam, co nas jednoczy i jakie wartości nam przyświecają – mówi Maciej Maruszak Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To globalna sieć ponad 14 milionów wolontariuszy oraz 450 tysięcy pracowników. Wspierają ponad 160 milionów potrzebujących na całym świecie.

Światowa pandemia koronawirusa sprawiła, że ich głównym zadaniem stało się wsparcie służb medycznych oraz dotarcie z pomocą do osób starszych, chorych i samotnych. Z powodu pandemii wykonujemy też 30% szkoleń ratowniczych więcej niż we wcześniejszych latach – powiedział na naszej antenie Maciej Maruszak.

W tym roku Polski Czerwony Krzyż świętuje również 100-lecie Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża. Był to pierwszy w historii naszego kraju ruch wolontariacki zrzeszający młodych ludzi. Obecnie w Ruchu Młodzieżowym Polskiego Czerwonego Krzyża działa ponad 80 000 wolontariuszy zrzeszonych w grupach takich jak: Klub Wiewiórka PCK, Szkolne i Akademickie Koła PCK oraz Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych.

Rozmowę poprowadził Łukasz Wacławek:

--:--
--:--

Fot. archiwum

8 maja ·  09:25

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez