Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Mieczysław Janowski o ładzie przestrzennym Rzeszowa i zmianach zachodzących w mieście na przestrzeni lat

10 cze · 09:05
Mieczysław Janowski o ładzie przestrzennym Rzeszowa i zmianach zachodzących w mieście na przestrzeni lat

Wprowadzenie ładu przestrzennego w Rzeszowie jest według Mieczysława Janowskiego jednym z najpilniejszych zadań dla miasta. Prezydent Rzeszowa w latach 1991-1999 powiedział w naszym programie, że nowo przyłączone tereny muszą być zurbanizowane, stać się miejskie przez infrastrukturę i drogi.

Mieczysław Janowski dodaje, że konieczne są rozmowy z deweloperami, spółdzielniami i mieszkańcami oraz opracowanie nowego studium zagospodarowania przestrzennego, a następnie rozwiązywanie różnych problemów, jak uciążliwości komunikacyjne.

Były prezydent Rzeszowa powiedział, że w ciągu ostatnich 30 lat miasto zmieniło się nie do poznania. Nasz gość przypomniał, że wybory samorządowe z 1990 roku były pierwszymi w pełni wolnymi wyborami w Polsce. Mieczysław Janowski podkreślił, że potrzeby w Rzeszowie były wtedy ogromne i dzięki pracy wielu ludzi dużo udało się zrobić. To m.in. budowa dróg, mostów, remonty obiektów użyteczności publicznej, rozwiązanie kwestii ścieków i odpadów komunalnych, utworzenie uniwersytetu, rozwój lotniska.

Z gościem rozmawiał Jerzy Pasierb.

--:--
--:--

Fot. archiwum

10 czerwca ·  09:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez