Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Mieczysław Kasprzak i Tadeusz Chrzan komentują zmuszenie do lądowania w Mińsku samolotu lecącego z Anten do Wilna

24 maj · 09:14
Mieczysław Kasprzak i Tadeusz Chrzan komentują zmuszenie do lądowania w Mińsku samolotu lecącego z Anten do Wilna

Podkarpaccy politycy komentują zmuszenie do lądowania w Mińsku samolotu lecącego z Anten do Wilna. Pretekstem była przekazana pilotom informacja o bombie na pokładzie, natomiast właściwym powodem było dążenie białoruskich władz do zatrzymania znajdującego się na jego pokładzie opozycjonisty. Na pokładzie samolotu znajdowali się również Polacy, a sama maszyna była zarejestrowana w Polsce.

Poseł PSL Mieczysław Kasprzak – gość Radia Rzeszów podziela stanowisko polskich władz, które mówią, że to akt państwowego terroryzmu.

Jak mówi poseł PSL cała sytuacja pokazuje z kim mamy do czynienia.

Łukaszenka nie cofnie się przed żadnymi działaniami, bo wie że jego czas jest skończony, a konsekwencje będą dla niego bardzo dramatyczne.

– dodaje Mieczysław Kasprzak.

Również drugi z naszych gości – poseł PiS Tadeusz Chrzan, mówi, że nie można tolerować w Europie i na świecie aktów państwowego terroryzmu. Zagrożenie różnymi działaniami w przestrzeni powietrznej na wschodzie jest bardzo duże – uważa parlamentarzysta, przypominając zestrzelenie cywilnego samolotu przez prorosyjskich separatystów w Donbasie.

Pamiętamy jeszcze niezbyt odległe zestrzelenie samolotu w przestrzeni powietrznej Ukrainy. Dzisiaj mamy do czynienia z porwaniem cywilnego, komercyjnego samolotu przez państwo – to przechodzi wszelkie możliwości racjonalnego rozumienia sytuacji.

– dodaje poseł PiS.

O zmuszeniu do lądowaniu w Mińsku samolotu linii Ryanair mają rozmawiać szefowie rządów państw europejskich podczas rozpoczynającego się dziś dwudniowego posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli. O umieszczenie tego tematu w agendzie posiedzenia zawnioskował premier Mateusz Morawiecki.

Rozmawiał Jerzy Pasierb.

--:--
--:--

Fot. archiwum

24 maja ·  09:14

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez